Security Advisories NL (1.0.0) - en to hi translation catalogue (47 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Content
hi: सामग्री

en: Value
hi: मान

en: Type
hi: प्रकार

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Language
hi: भाषा

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Display settings
hi: प्रदर्शन सेटिंग्स

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Label
hi: लेबल

en: Summary
hi: सारांश

en: High
hi: उच्च

en: Low
hi: निचला

en: URL
hi: यूआरएल

en: Refresh
hi: रिफ्रेश .

en: Updated
hi: अद्यतित

en: 1 hour
hi: @count घंटे

en: ID
hi: आईडी

en: Statistics
hi: आँकड़े

en: Date format
hi: तारीख प्रारूप

en: Never
hi: कभी नहीं,कदापि नहीं

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Severity
hi: तीव्रता

en: Delete all
hi: सबकुछ मिटायें

en: 1 day
hi: १ दिन

en: Medium
hi: माध्यम

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Security
hi: सुरक्षा

en: General Settings
hi: सामान्य सेटिंग्स

en: Sources
hi: स्रोत

en: Source
hi: स्रोत

en: Cache settings
hi: कैश सेटिंग्स

en: Configure permissions
hi: विन्यास अनुमतियाँ

en: Unpublished
hi: अप्रकाशित

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: About
hi: के बारे में

en: More info
hi: अधिक जानकारी

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: Critical
hi: विकट

en: Update source
hi: अद्यतन स्रोत
