Security Advisories NL (1.0.0) - en to id translation catalogue (44 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Content
id: Konten

en: Value
id: Nilai

en: Type
id: Jenis

en: Cancel
id: Batal

en: Language
id: Bahasa

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Display settings
id: Pengaturan tampilan

en: Settings
id: Pengaturan

en: Summary
id: Ringkasan

en: High
id: Tinggi

en: Low
id: Rendah

en: Refresh
id: Segarkan

en: Updated
id: Diperbaharui

en: 1 hour
id: 1 jam

en: Statistics
id: Statistik

en: Date format
id: Format tanggal

en: Never
id: Tidak pernah

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Severity
id: Keparahan

en: Delete all
id: Hapus semua

en: 1 day
id: 1 hari

en: Medium
id: Sedang

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Security
id: Keamanan

en: Sources
id: Sumber

en: Source
id: Sumber

en: Cache settings
id: Pengaturan cache

en: Configure permissions
id: Konfigurasikan izin

en: Products
id: Produk

en: Unpublished
id: Tidak dipublikasikan

en: 30 minutes
id: 30 menit

en: Machine name
id: Nama mesin

en: About
id: Tentang

en: No content available.
id: Tidak ada konten yang tersedia.

en: Per page
id: Per halaman

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: Badge color
id: Warna emblem

en: Critical
id: Kritis

en: Update source
id: Update sumber

en: The language code.
id: Kode bahasa
