Security Advisories NL (1.0.0) - en to tr translation catalogue (51 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Content
tr: İçerik

en: Value
tr: Değer

en: Type
tr: Tip

en: Cancel
tr: İptal

en: Language
tr: Dil

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Edit
tr: Düzenle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Display settings
tr: Görüntüleme ayarları

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Label
tr: Etiket

en: Summary
tr: Özet

en: High
tr: Yüksek

en: Low
tr: Düşük

en: Refresh
tr: Yenile

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Display Settings
tr: Görüntüleme Ayarları

en: 1 hour
tr: @count saat

en: Statistics
tr: İstatistikler

en: Date format
tr: Tarih biçimi

en: Never
tr: Asla

en: Published
tr: Yayında

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Severity
tr: Önem derecesi

en: Delete all
tr: Hepsini sil

en: 1 day
tr: @count gün

en: Medium
tr: Orta

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Security
tr: Güvenlik

en: General Settings
tr: Genel ayarlar

en: Sources
tr: Kaynaklar

en: Source
tr: Kaynak

en: Cache settings
tr: Önbellekleme ayarları

en: Configure permissions
tr: Yetkileri ayarla

en: Products
tr: Ürünler

en: Unpublished
tr: Yayında değil

en: 30 minutes
tr: 30 dakika

en: Machine name
tr: Makine adı

en: About
tr: Hakkında

en: No content available.
tr: Hiçbir içerik mevcut değil.

en: Per page
tr: Sayfa başına

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: Badge color
tr: Rozet rengi

en: Critical
tr: Önemli

en: Update source
tr: Güncelleme kaynağı

en: The language code.
tr: Dil kodu.
