Security Advisories NL (1.0.0) - en to it translation catalogue (53 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Content
it: Contenuto

en: Value
it: Valore

en: Type
it: Tipo

en: Cancel
it: Annulla

en: Language
it: Lingua

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: Display settings
it: Impostazioni di visualizzazione

en: Settings
it: Impostazioni

en: Label
it: Etichetta

en: Summary
it: Sommario

en: High
it: Alto

en: Low
it: Basso

en: Refresh
it: Aggiorna

en: Updated
it: Aggiornato

en: Display Settings
it: Impostazioni di visualizzazione

en: Statistics
it: Statistiche

en: Date format
it: Formato data

en: Never
it: Mai

en: Published
it: Pubblicato

en: Filter
it: Filtra

en: Severity
it: Rilevanza

en: Delete all
it: Elimina tutto

en: 1 day
it: 1 giorno

en: Medium
it: Medio

en: Configuration
it: Configurazione

en: Security
it: Sicurezza

en: General Settings
it: Impostazioni generali

en: Probability
it: Probabilità

en: Sources
it: Sorgenti

en: Source
it: Sorgente

en: Cache settings
it: Impostazioni cache

en: Configure permissions
it: Configura permessi

en: Products
it: Prodotti

en: Unpublished
it: Non pubblicato

en: 30 minutes
it: 30 minuti

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: About
it: Informazioni

en: Metric
it: Metrico

en: No content available.
it: Nessun contenuto disponibile.

en: More info
it: Maggiori informazioni

en: Per page
it: Per pagina

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: Badge color
it: Colore badge

en: Critical
it: Critico

en: Update source
it: Sorgente aggiornamenti

en: The language code.
it: Il codice della lingua.
