Security Advisories NL (1.0.0) - en to ja translation catalogue (57 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Content
ja: コンテンツ

en: Value
ja: 値

en: Type
ja: タイプ

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Language
ja: 言語

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Edit
ja: 編集

en: Reset
ja: リセット

en: Display settings
ja: 表示設定

en: Settings
ja: 設定

en: Label
ja: ラベル

en: Summary
ja: 概要

en: High
ja: 高い

en: Low
ja: 低い

en: Refresh
ja: リフレッシュ

en: Updated
ja: 更新

en: Display Settings
ja: 表示設定

en: Statistics
ja: 統計

en: Date format
ja: 日付の書式

en: Never
ja: なし

en: Published
ja: 掲載

en: Filter
ja: フィルター

en: Severity
ja: 重大度

en: Delete all
ja: すべてを削除

en: 1 day
ja: 1日

en: Medium
ja: 中程度

en: Configuration
ja: 環境設定

en: Security
ja: セキュリティー

en: General Settings
ja: 基本設定

en: Probability
ja: 確率

en: Sources
ja: ソース

en: Source
ja: ソース

en: Cache settings
ja: キャッシュの設定

en: Configure permissions
ja: 権限の設定

en: Products
ja: 商品

en: Unpublished
ja: 非掲載

en: 30 minutes
ja: 30分

en: 6 hours
ja: 6時間

en: 12 hours
ja: 12時間

en: 24 hours
ja: 24時間

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: About
ja: アバウト

en: Metric
ja: メートル法

en: No content available.
ja: コンテンツが見つかりません。

en: Queue
ja: キュー

en: Per page
ja: ページ単位

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: Badge color
ja: バッジの色

en: Critical
ja: 重大な

en: 30 days
ja: 30日

en: Update source
ja: アップデートのソース

en: The language code.
ja: 言語コード。
