Security Advisories NL (1.0.0) - en to uk translation catalogue (72 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Content
uk: Вміст

en: Value
uk: Значення

en: Type
uk: Тип

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Language
uk: Мова

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Edit
uk: Редагувати

en: Reset
uk: Скинути

en: Display settings
uk: Налаштування відображення

en: Settings
uk: Налаштування

en: Label
uk: Мітка

en: Summary
uk: Резюме

en: High
uk: Високий

en: Low
uk: Низький

en: URL
uk: URL-адреса

en: Refresh
uk: Оновити

en: Feed URL
uk: URL потоку

en: Updated
uk: Оновлено

en: Display Settings
uk: Налаштування відображення

en: 1 hour
uk: 1 година

en: Statistics
uk: Статистика

en: Date format
uk: Формат дати

en: Never
uk: Ніколи

en: Published
uk: Опубліковано

en: Filter
uk: Фільтр

en: Severity
uk: Важливість

en: Delete all
uk: Видалити все

en: 1 day
uk: 1 день

en: Medium
uk: Середній

en: Feed type
uk: Тип потоку

en: Configuration
uk: Конфігурація

en: Security
uk: Безпека

en: General Settings
uk: Загальні налаштування

en: Probability
uk: Ймовірність

en: Sources
uk: Джерела

en: Source
uk: Джерело

en: Cache settings
uk: Налаштування кешу

en: Configure permissions
uk: Налаштувати повноваження

en: Products
uk: Товари

en: Unpublished
uk: Неопубліковано

en: 30 minutes
uk: 30 хвилин

en: 2 hours
uk: 2 години

en: 4 hours
uk: 4 години

en: 6 hours
uk: 6 годин

en: 3 days
uk: 3 дні

en: 12 hours
uk: 12 годин

en: 24 hours
uk: 24 години

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: About
uk: Про модуль

en: Metric
uk: Метрична

en: 7 days
uk: 1 тиждень

en: No content available.
uk: Матеріали відсутні.

en: Queue
uk: Черга

en: More info
uk: Розширена інформація

en: Per page
uk: По сторінках

en: Please enter a valid URL.
uk: Укажіть коректну адресу (URL)

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: Badge color
uk: Колір значка

en: Add source
uk: Додати джерело

en: Critical
uk: Критична ситуація

en: Source ID
uk: Ідентифікатор джерела

en: 30 days
uk: 30 днів

en: Update source
uk: Джерело оновлення

en: Edit Source
uk: Редагувати джерело

en: No summary available.
uk: Немає зведення.

en: The language code.
uk: Код мови.

en: Remove duplicates
uk: Вилучити дублікати
