Security Profile (1.0.0-alpha1) - en to it translation catalogue (8 entries)

en: Custom
it: Personalizzato

en: Anonymous user
it: Utente anonimo

en: The answer you entered for the CAPTCHA was not correct.
it: La risposta inserita per il  CAPTCHA non era corretta.

en: Authenticated user
it: Utente autenticato

en: Administrator
it: Amministratore

en: This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
it: Questa domanda è un test per verificare che tu sia un visitatore umano e per impedire inserimenti  di spam automatici.

en: Basic HTML
it: HTML di base

en: Restricted HTML
it: HTML ristretto
