Security Profile (1.0.2-alpha1) - en to fr translation catalogue (10 entries)

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Anonymous user
fr: Utilisateur anonyme

en: The answer you entered for the CAPTCHA was not correct.
fr: La réponse saisie pour le CAPTCHA est incorrecte.

en: Authenticated user
fr: Utilisateur authentifié

en: Administrator
fr: Administrateur

en: You have been logged out due to inactivity.
fr: Vous avez été déconnecté pour cause d'inactivité.

en: This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
fr: Cette question sert à vérifier si vous êtes un visiteur humain ou non afin d'éviter les soumissions de pourriel (spam) automatisées.

en: Basic HTML
fr: HTML simple

en: Restricted HTML
fr: HTML restreint

en: We are about to log you out for inactivity. If we do, you will lose any unsaved work. Do you need more time?
fr: Nous sommes sur le point de vous déconnecter, du fait de votre inactivité. Dans ce cas, vous perdriez tout travail non sauvegardé. Avez-vous besoin de plus de temps ?
