Seeds - Drupal Starter Kit (11.2.14) - en to ja translation catalogue (31 entries)

en: Operations
ja: 操作

en: Content
ja: コンテンツ

en: Description
ja: 説明

en: File
ja: ファイル

en: Search
ja: 検索

en: Image
ja: 画像

en: Audio
ja: オーディオ

en: Menu
ja: メニュー

en: User
ja: ユーザー

en: Block
ja: ブロック

en: Filter
ja: フィルター

en: Media
ja: メディア

en: General
ja: 全般

en: Anonymous
ja: 匿名

en: The changes have been saved.
ja: 変更内容が保存されました。

en: Video
ja: ビデオ

en: Translations
ja: 翻訳

en: Webform
ja: ウェブフォーム

en: Audio file
ja: オーディオファイル

en: About
ja: アバウト

en: Video file
ja: 動画ファイル

en: Inspect
ja: 検査

en: Taxonomy Term
ja: タクソノミーターム

en: Media Library
ja: メディアライブラリー

en: Image Style
ja: イメージスタイル

en: Paragraphs
ja: パラグラフ

en: Media Image
ja: メディア画像

en: Layout Builder
ja: レイアウトビルダー

en: Manually entered paths should start with /, ? or #.
ja: 手動で入力するパスは、/ か ? か # から始めなければなりません。

en: Start typing the title of a piece of content to select it. You can also enter an internal path such as %add-node or an external URL such as %url. Enter %front to link to the front page.
ja: 選択するにはコンテンツの一部のタイトルをタイピングしてください。 %add-node のような内部パスや %url のような外部 URL を入力することもできます。フロントページへのリンクには %front を入力してください。

en: Wrapper attributes
ja: ラッパーの属性
