Seeds - Drupal Starter Kit (11.2.16) - en to hi translation catalogue (20 entries)

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Content
hi: सामग्री

en: Description
hi: उल्लेख

en: File
hi: फ़ाइल

en: Search
hi: खोज

en: Image
hi: चित्र

en: Label
hi: लेबल

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Audio
hi: आवाज

en: Menu
hi: सूची

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Media
hi: मीडिया

en: General
hi: सामान्य

en: Anonymous
hi: अज्ञात

en: The changes have been saved.
hi: बदलाव कर दियें गयें है।

en: Video
hi: वीडियो

en: About
hi: के बारे में

en: Media Image
hi: मीडिया छवि
