Seeds - Drupal Starter Kit (11.2.16) - en to tr translation catalogue (25 entries)

en: Operations
tr: İşlemler

en: Content
tr: İçerik

en: Description
tr: Açıklama

en: File
tr: Dosya

en: Search
tr: Ara

en: Image
tr: Resim

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Audio
tr: Ses

en: Menu
tr: Menü

en: User
tr: Kullanıcı

en: Block
tr: Blok

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Media
tr: Medya

en: General
tr: Genel

en: Anonymous
tr: Adsız

en: The changes have been saved.
tr: Değişiklikler kaydedildi.

en: Translations
tr: Çeviriler

en: Audio file
tr: Ses dosyası

en: About
tr: Hakkında

en: Video file
tr: Video dosyası

en: Taxonomy Term
tr: Sınıflandırma terimi

en: Media Library
tr: Medya Kütüphanesi

en: Media Image
tr: Medya Resmi

en: Layout Builder
tr: Yerleşim Oluşturucu
