Seeds - Drupal Starter Kit (11.3.4) - en to ro translation catalogue (22 entries)

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Description
ro: Descriere

en: File
ro: Fișier

en: Search
ro: Căutare

en: Image
ro: Imagine

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Menu
ro: Meniu

en: User
ro: Utilizator

en: Block
ro: Bloc

en: Filter
ro: Filtru

en: Anonymous
ro: Anonim

en: The changes have been saved.
ro: Modificările au fost salvate.

en: Translations
ro: Traduceri

en: Audio file
ro: Fișier audio

en: About
ro: Despre

en: Video file
ro: Fișier video

en: Taxonomy Term
ro: Termen Taxonomie

en: Responsive Image
ro: Imagine adaptivă

en: Manually entered paths should start with /, ? or #.
ro: Căile introduse manul trebuie să înceapă cu /, ? sau #.

en: Start typing the title of a piece of content to select it. You can also enter an internal path such as %add-node or an external URL such as %url. Enter %front to link to the front page.
ro: Începeţi prin a introduce titlul unui conţinut pentru a-l selecta. Puteţi de asemenea să introduceţi o cale internă, cum ar fi %add-node sau un URL extern, cum ar fi %url. Introduceţi %front pentru a crea o legătură către pagina principală.
