Seeds - Drupal Starter Kit (11.4.0) - en to pl translation catalogue (28 entries)

en: Operations
pl: Operacje

en: Content
pl: Zawartość

en: Description
pl: Opis

en: File
pl: Plik

en: Search
pl: Szukaj

en: Image
pl: Obraz

en: Label
pl: Etykieta

en: Save
pl: Zapisz

en: User
pl: Użytkownik

en: Block
pl: Blok

en: Filter
pl: Filtr

en: General
pl: Ogólne

en: Anonymous
pl: Anonim

en: The changes have been saved.
pl: Zmiany zostały zapisane.

en: Video
pl: Wideo

en: Translations
pl: Tłumaczenia

en: Webform
pl: Formularz

en: Audio file
pl: Plik Audio

en: About
pl: O stronie

en: Video file
pl: Plik Video

en: Taxonomy Term
pl: Termin

en: Media Library
pl: Biblioteka mediów

en: Paragraphs
pl: Akapity

en: Media Image
pl: Obraz

en: Responsive Image
pl: Responsywny Obraz

en: Layout Builder
pl: Kreator Układu

en: Manually entered paths should start with /, ? or #.
pl: Ręcznie wprowadzone ścieżki powinny zaczynać się od /, ? lub #.

en: Start typing the title of a piece of content to select it. You can also enter an internal path such as %add-node or an external URL such as %url. Enter %front to link to the front page.
pl: Zacznij wpisywać tytuł fragmentu zawartości aby ją wybrać. Możesz także wprowadzić wewnętrzną ścieżkę taką jak %add-node lub zewnętrzny adres URL taki jak %url. Wprowadź %front aby utworzyć odnośnik do strony głównej.
