Seeds - Drupal Starter Kit (11.4.0) - en to pt translation catalogue (29 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: Content
pt: Conteúdo

en: Description
pt: Descrição

en: File
pt: Arquivo

en: Search
pt: Buscar

en: Test
pt: Teste

en: Image
pt: Imagem

en: Label
pt: Rótulo

en: Save
pt: Salvar

en: Audio
pt: Áudio

en: User
pt: Usuário

en: Block
pt: Bloco

en: Filter
pt: Filtrar

en: Media
pt: Mídia

en: General
pt: Geral

en: Anonymous
pt: Anônimo

en: The changes have been saved.
pt: As alterações foram salvas.

en: Translations
pt: Traduções

en: Audio file
pt: Arquivo de áudio

en: About
pt: Sobre

en: Video file
pt: Arquivo de vídeo

en: Taxonomy Term
pt: Termo de Taxonomia

en: Media Library
pt: Bibliotaca de mídia

en: Paragraphs
pt: Parágrafos

en: Media Image
pt: Imagem de mídia

en: Responsive Image
pt: Imagem responsiva

en: Layout Builder
pt: Construtor de Layout

en: Manually entered paths should start with /, ? or #.
pt: Os caminhos inseridos manualmente devem iniciar com /, ? ou #.

en: Start typing the title of a piece of content to select it. You can also enter an internal path such as %add-node or an external URL such as %url. Enter %front to link to the front page.
pt: Comece digitando uma parte do título do conteúdo para selecioná-lo. Também é possível inserir um caminho interno, como %add-node, ou uma URL externa, como %url. Insira %front para vincular à página inicial.
