Seeds - Drupal Starter Kit (11.5.7) - en to ru translation catalogue (33 entries)

en: Operations
ru: Операции

en: Content
ru: Содержимое

en: Description
ru: Описание

en: File
ru: Файл

en: Search
ru: Поиск

en: Test
ru: Тест

en: Image
ru: Изображение

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: Audio
ru: Аудио

en: Menu
ru: Меню

en: User
ru: Пользователь

en: Block
ru: Блок

en: Filter
ru: Фильтр

en: Media
ru: Мультимедиа

en: General
ru: Общий

en: Anonymous
ru: Гость

en: The changes have been saved.
ru: Изменения сохранены.

en: Video
ru: Видео

en: Translations
ru: Переводы

en: Webform
ru: Веб-форма

en: About
ru: Информация

en: Simple Editor
ru: Простой редактор

en: Inspect
ru: Проверить

en: Taxonomy Term
ru: Термин таксономии

en: Media Library
ru: Медиа Библиотека

en: Image Style
ru: Стиль изображения

en: Paragraphs
ru: Параграфы

en: Media Image
ru: Изображение медиа

en: Responsive Image
ru: Адаптивное изображение

en: Layout Builder
ru: Конструктор макета

en: Manually entered paths should start with /, ? or #.
ru: Вручную введённые пути должны начинаться с /, ? или #.

en: Start typing the title of a piece of content to select it. You can also enter an internal path such as %add-node or an external URL such as %url. Enter %front to link to the front page.
ru: Начните вводить заголовок содержимого для его выбора. Вы так же можете указать внутренний адрес %add-node или внешний URL %url. Укажите %front для ссылки на главную страницу.
