Seeds - Drupal Starter Kit (11.5.8) - en to it translation catalogue (19 entries)

en: Operations
it: Operazioni

en: Content
it: Contenuto

en: Description
it: Descrizione

en: Search
it: Cerca

en: Image
it: Immagine

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: User
it: Utente

en: Block
it: Blocco

en: Filter
it: Filtra

en: General
it: Generale

en: Anonymous
it: Anonimo

en: The changes have been saved.
it: Le modifiche sono state salvate.

en: Translations
it: Traduzioni

en: About
it: Informazioni

en: Taxonomy Term
it: Termine della tassonomia

en: Paragraphs
it: Paragrafi

en: Responsive Image
it: Immagine responsive

en: Manually entered paths should start with /, ? or #.
it: I percorsi inseriti manualmente devono iniziare con /, ? o #.
