Seeds - Drupal Starter Kit (12.0.0-beta1) - en to fr translation catalogue (27 entries)

en: Operations
fr: Actions

en: Content
fr: Contenu

en: File
fr: Fichier

en: Search
fr: Rechercher

en: Test
fr: Tester

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: User
fr: Utilisateur

en: Block
fr: Bloc

en: Filter
fr: Filtrer

en: Media
fr: Média

en: General
fr: Général

en: Anonymous
fr: Anonyme

en: The changes have been saved.
fr: Les changements ont été enregistrés.

en: Video
fr: Vidéo

en: Translations
fr: Traductions

en: Audio file
fr: Fichier audio

en: About
fr: À propos

en: Video file
fr: Fichier vidéo

en: Link to
fr: Lien vers

en: Inspect
fr: Inspecter

en: Taxonomy Term
fr: Terme de taxonomie

en: Image Style
fr: Style d'image

en: Container settings
fr: Paramètres du conteneur

en: Manually entered paths should start with /, ? or #.
fr: Les chemins saisis manuellement doivent commencer par /, ? ou #.

en: Start typing the title of a piece of content to select it. You can also enter an internal path such as %add-node or an external URL such as %url. Enter %front to link to the front page.
fr: Commencer à saisir le titre d'un contenu pour le sélectionner. Vous pouvez aussi saisir le chemin interne tel que %add-node ou une URL externe comme %url. Saisir %front pour faire un lien vers la page d'accueil.

en: Wrapper attributes
fr: Attributs de l'enveloppe
