Seeds - Drupal Starter Kit (12.0.0-beta3) - en to id translation catalogue (22 entries)

en: Operations
id: Operasi

en: Content
id: Konten

en: Description
id: Deskripsi

en: Search
id: Pencarian

en: Test
id: uji

en: Image
id: Gambar

en: Save
id: Simpan

en: User
id: Pengguna

en: Block
id: Blok

en: General
id: Umum

en: Anonymous
id: Anonim

en: The changes have been saved.
id: Perubahan sudah disimpan.

en: Translations
id: Terjemahan

en: Audio file
id: File Audio

en: About
id: Tentang

en: Video file
id: File Video

en: Taxonomy Term
id: Istilah Taksonomi

en: Media Library
id: Perpustakaan Media

en: Media Image
id: Gambar Media

en: Responsive Image
id: Gambar Responsif

en: Layout Builder
id: Pembuat Tata Letak

en: Start typing the title of a piece of content to select it. You can also enter an internal path such as %add-node or an external URL such as %url. Enter %front to link to the front page.
id: Mulai ketikkan judul sepotong konten untuk memilihnya. Anda juga dapat memasukkan jalur internal seperti %add-node atau URL eksternal seperti %url. Masukkan %front untuk link ke halaman depan.
