Seeds - Drupal Starter Kit (8.x-6.12) - en to ja translation catalogue (42 entries)

en: File
ja: ファイル

en: Search
ja: 検索

en: Reset
ja: リセット

en: Image
ja: 画像

en: Back
ja: 戻る

en: Help
ja: ヘルプ

en: Upload
ja: アップロード

en: Page title
ja: ページのタイトル

en: Desc
ja: 降順

en: User login
ja: ユーザーログイン

en: Anonymous
ja: 匿名

en: Tools
ja: ツール

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Video
ja: ビデオ

en: Document
ja: ドキュメント

en: Documents
ja: ドキュメント

en: Tabs
ja: タブ

en: Offset
ja: オフセット

en: Choose
ja: 選択

en: Embed
ja: エンベッド

en: Image Browser
ja: 画像ブラウザー

en: Main navigation
ja: メインナビゲーション

en: Primary tabs
ja: プライマリータブ

en: Secondary tabs
ja: セカンダリータブ

en: Media Browser
ja: メディアブラウザー

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Breadcrumbs
ja: パンくず

en: Status messages
ja: ステータスメッセージ

en: Main page content
ja: メインページコンテンツ

en: Video URL
ja: 動画URL

en: Footer menu
ja: フッターメニュー

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Media Image
ja: メディア画像

en: Site branding
ja: サイトブランディング

en: Manually entered paths should start with /, ? or #.
ja: 手動で入力するパスは、/ か ? か # から始めなければなりません。

en: Start typing the title of a piece of content to select it. You can also enter an internal path such as %add-node or an external URL such as %url. Enter %front to link to the front page.
ja: 選択するにはコンテンツの一部のタイトルをタイピングしてください。 %add-node のような内部パスや %url のような外部 URL を入力することもできます。フロントページへのリンクには %front を入力してください。

en: Primary admin actions
ja: プライマリ管理アクション

en: User account menu
ja: ユーザーアカウントメニュー

en: Entity Browser
ja: エンティティブラウザー

en: Wrapper attributes
ja: ラッパーの属性
