Seeds - Drupal Starter Kit (8.x-6.13) - en to it translation catalogue (38 entries)

en: Search
it: Cerca

en: Reset
it: Ripristina

en: Image
it: Immagine

en: Back
it: Indietro

en: Help
it: Aiuto

en: Insert
it: Inserisci

en: Upload
it: Carica

en: Create
it: Crea

en: Page title
it: Titolo della pagina

en: Desc
it: Disc

en: User login
it: Accesso utente

en: Anonymous
it: Anonimo

en: Tools
it: Strumenti

en: Sort by
it: Ordina per

en: Document
it: Documento

en: Documents
it: Documenti

en: Tabs
it: Schede

en: Offset
it: Scostamento

en: Choose
it: Scegli

en: Embed
it: Integra

en: Image Browser
it: Browser immagine

en: Main navigation
it: Navigazione principale

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Videos
it: Video

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Powered by Drupal
it: Realizzato con Drupal

en: Breadcrumbs
it: Breadcrumb

en: Status messages
it: Messaggi di stato

en: Main page content
it: Contenuto della pagina principale

en: Master
it: Principale

en: Forgot your password?
it: Password dimenticata?

en: Site branding
it: Branding del sito

en: Manually entered paths should start with /, ? or #.
it: I percorsi inseriti manualmente devono iniziare con /, ? o #.

en: Primary admin actions
it: Azioni di amministrazione principali

en: User account menu
it: Menu profilo utente

en: Select entities
it: Seleziona entità
