Seeds - Drupal Starter Kit (8.x-6.14) - en to hu translation catalogue (48 entries)

en: File
hu: Fájl

en: Search
hu: Keresés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Image
hu: Kép

en: Back
hu: Vissza

en: Help
hu: Súgó

en: Insert
hu: Beszúrás

en: Upload
hu: Feltöltés

en: Create
hu: Létrehozás

en: Page title
hu: Oldal címe

en: Desc
hu: Csökk

en: User login
hu: Bejelentkezés

en: Anonymous
hu: Névtelen

en: Tools
hu: Eszközök

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Video
hu: Videó

en: Document
hu: Dokumentum

en: Documents
hu: Dokumentumok

en: Tabs
hu: Fülek

en: Offset
hu: Eltolás

en: Choose
hu: Választás

en: Embed
hu: Beágyazás

en: Main navigation
hu: Fő navigáció

en: Primary tabs
hu: Elsődleges fülek

en: Secondary tabs
hu: Másodlagos fülek

en: Videos
hu: Videók

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Powered by Drupal
hu: Drupal működteti

en: Breadcrumbs
hu: Morzsák

en: Status messages
hu: Állapotüzenetek

en: Main page content
hu: Az oldal fő tartalma

en: Video URL
hu: Videó webcíme

en: Image name
hu: Kép neve

en: Footer menu
hu: Lábléc menü

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: Forgot your password?
hu: Elfelejtett jelszó?

en: Media Image
hu: Kép média

en: Toggle navigation
hu: Navigáció átkapcsolása

en: Site branding
hu: Webhely márkázása

en: Manually entered paths should start with /, ? or #.
hu: A kézzel megadott útvonalaknak per jellel (/), kérdőjellel (?), vagy kettőskereszttel (#) kell kezdődniük.

en: Start typing the title of a piece of content to select it. You can also enter an internal path such as %add-node or an external URL such as %url. Enter %front to link to the front page.
hu: Egy tartalom annak címének begépelését elkezdve, az automatikusan megjelenő listából kiválasztható. De lehet belső Drupal útvonal (például %add-node), vagy külső (mondjuk %url). %front használható a címlapra hivatkozáshoz.

en: Primary admin actions
hu: Elsődleges adminisztrátori műveletek

en: User account menu
hu: Felhasználói fiók menüje

en: Entity Browser
hu: Entity browser

en: Select entities
hu: Entitások kiválasztása

en: THEMETITLE settings
hu: THEMETITLE beállításai
