Seeds - Drupal Starter Kit (8.x-6.2) - en to he translation catalogue (33 entries)

en: Search
he: חיפוש

en: Reset
he: איתחול

en: Image
he: תמונה

en: Back
he: אחורה

en: Help
he: עזרה

en: Insert
he: הוספה

en: Upload
he: העלאה

en: Page title
he: כותרת דף

en: Desc
he: יורד

en: User login
he: כניסה

en: Anonymous
he: אנונימי

en: Tools
he: כלים

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Video
he: וידאו

en: Document
he: מסמך

en: Documents
he: מסמכים

en: Tabs
he: לשוניות

en: Offset
he: היסט

en: Embed
he: הטמעה

en: Main navigation
he: ניווט ראשי

en: Primary tabs
he: לשוניות ראשיות

en: Secondary tabs
he: לשוניות משניות

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: Powered by Drupal
he: מונע באמצעות דרופל

en: Breadcrumbs
he: פרורי לחם

en: Status messages
he: הודעות מצב

en: Main page content
he: תוכן

en: Footer menu
he: תפריט בתחתית הדף

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר

en: Forgot your password?
he: שכחת את הסיסמא?

en: Start typing the title of a piece of content to select it. You can also enter an internal path such as %add-node or an external URL such as %url. Enter %front to link to the front page.
he: התחילו להקליד כותרת של תוכן קיים כדי לבחור אותו. ניתן גם להזין נתיב פנימי כמו %add-node, או כתובת URL חיצונית כמו %url. הזינו %front עבור דף הבית
