Seeds - Drupal Starter Kit (8.x-6.23) - en to cs translation catalogue (34 entries)

en: File
cs: Soubor

en: Search
cs: Hledat

en: Image
cs: Obrázek

en: Back
cs: Zpět

en: Help
cs: Nápověda

en: Insert
cs: Vložit

en: Upload
cs: Nahrát

en: Create
cs: Vytvořit

en: Page title
cs: Název stránky

en: Desc
cs: Sestupně

en: User login
cs: Přihlášení

en: Anonymous
cs: Anonym

en: Tools
cs: Nástroje

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Documents
cs: Dokumenty

en: Tabs
cs: Záložky

en: Offset
cs: Posun

en: Embed
cs: Vložit

en: Main navigation
cs: Hlavní navigace

en: Primary tabs
cs: Hlavní záložky

en: Secondary tabs
cs: Sekundární záložky

en: Videos
cs: Videa

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: Powered by Drupal
cs: Běží na Drupalu

en: Breadcrumbs
cs: Drobečková navigace

en: Status messages
cs: Stavové zprávy

en: Main page content
cs: Obsah hlavní stránky

en: Video URL
cs: Adresa URL videa

en: Footer menu
cs: Menu patičky

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Master
cs: Nadřízené

en: Start typing the title of a piece of content to select it. You can also enter an internal path such as %add-node or an external URL such as %url. Enter %front to link to the front page.
cs: Zadejte část názvu obsahu, který chcete vybrat. Můžete zadat také interní cestu, jako např. %add-node, nebo externí URL, jako např. %url. Pro úvodní stránku zadejte %front.

en: User account menu
cs: Menu uživatelského účtu
