Seeds - Drupal Starter Kit (8.x-6.23) - en to nl translation catalogue (40 entries)

en: File
nl: Bestand

en: Search
nl: Zoeken

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Image
nl: Afbeelding

en: Back
nl: Terug

en: Insert
nl: Invoegen

en: Upload
nl: Uploaden

en: Create
nl: Aanmaken

en: Page title
nl: Paginatitel

en: Desc
nl: Aflopend

en: User login
nl: Gebruikerslogin

en: Anonymous
nl: Anoniem

en: Tools
nl: Hulpmiddelen

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Documents
nl: Documenten

en: Tabs
nl: Tabbladen

en: Choose
nl: Maak een keuze

en: Embed
nl: Inbedden

en: Main navigation
nl: Hoofdnavigatie

en: Primary tabs
nl: Primaire tabs

en: Secondary tabs
nl: Secundaire tabs

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Powered by Drupal
nl: Gebouwd met Drupal

en: Link to
nl: Link naar

en: Breadcrumbs
nl: Kruimelpad

en: Status messages
nl: Statusberichten

en: Main page content
nl: Primaire inhoud van de pagina

en: Footer menu
nl: Footer-menu

en: Asc
nl: Oplopend

en: Forgot your password?
nl: Wachtwoord vergeten?

en: Toggle navigation
nl: Navigatie wisselen

en: Site branding
nl: Branding van de website

en: Container settings
nl: Containerinstellingen

en: Manually entered paths should start with /, ? or #.
nl: Handmatig ingevoerde paden moeten beginnen met /, ? of #.

en: Start typing the title of a piece of content to select it. You can also enter an internal path such as %add-node or an external URL such as %url. Enter %front to link to the front page.
nl: Begin de titel van een entiteit te typen om deze te selecteren. Een intern pad zoals %add-node of een externe URL zoals %url zijn ook geldig. Type %front om naar de voorpagina te linken.

en: Primary admin actions
nl: Primaire beheeracties

en: User account menu
nl: Gebruikersmenu

en: Select entities
nl: Entiteiten selecteren

en: Wrapper attributes
nl: Wrapper-attributen
