Seeds - Drupal Starter Kit (8.x-6.3) - en to hi translation catalogue (27 entries)

en: File
hi: फ़ाइल

en: Search
hi: खोज

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Image
hi: चित्र

en: Back
hi: वापस

en: Help
hi: मदद

en: Upload
hi: अपलोड

en: Page title
hi: पृष्ठ का शीर्षक

en: Desc
hi: अवरोही

en: User login
hi: सदस्य प्रवेश

en: Anonymous
hi: अज्ञात

en: Tools
hi: उपकरण

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Video
hi: वीडियो

en: Document
hi: दस्तावेज़

en: Tabs
hi: टैब्स

en: Main navigation
hi: मुख्य नेविगेशन

en: Primary tabs
hi: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
hi: माध्यमिक टैब्स

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: Status messages
hi: स्थिति संदेश

en: Video URL
hi: वीडियो यूआरएल

en: Footer menu
hi: फुटर मेनू

en: Media Image
hi: मीडिया छवि

en: Primary admin actions
hi: प्राथमिक व्यवस्थापक कार्रवाई

en: User account menu
hi: उपयोगकर्ता खाता मेनू
