Seeds - Drupal Starter Kit (8.x-7.2) - en to ro translation catalogue (32 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: File
ro: Fișier

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: Image
ro: Imagine

en: Help
ro: Ajutor

en: Insert
ro: Inserare

en: Upload
ro: Încarcă

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: Desc
ro: Descendent

en: Anonymous
ro: Anonim

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Documents
ro: Documente

en: Tabs
ro: Taburi

en: Select
ro: Alege

en: Audio file
ro: Fișier audio

en: Offset
ro: Decalaj

en: Main navigation
ro: Navigare principală

en: Video file
ro: Fișier video

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Status messages
ro: Status mesaje

en: Main page content
ro: Conținut principal pagină

en: Footer menu
ro: Meniu subsol

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Site branding
ro: Branding-ul sitului

en: Site header
ro: Antet sit

en: Manually entered paths should start with /, ? or #.
ro: Căile introduse manul trebuie să înceapă cu /, ? sau #.

en: Start typing the title of a piece of content to select it. You can also enter an internal path such as %add-node or an external URL such as %url. Enter %front to link to the front page.
ro: Începeţi prin a introduce titlul unui conţinut pentru a-l selecta. Puteţi de asemenea să introduceţi o cale internă, cum ar fi %add-node sau un URL extern, cum ar fi %url. Introduceţi %front pentru a crea o legătură către pagina principală.

en: Primary admin actions
ro: Acțiuni primare administrator

en: Select entities
ro: Selectați entități
