Seeds - Drupal Starter Kit (8.x-7.2) - en to ru translation catalogue (50 entries)

en: Home
ru: Главная

en: File
ru: Файл

en: Search
ru: Поиск

en: Reset
ru: Сбросить

en: Image
ru: Изображение

en: Help
ru: Справка

en: Insert
ru: Вставить

en: Audio
ru: Аудио

en: Upload
ru: Закачать

en: Page title
ru: Заголовок страницы

en: Desc
ru: По убыванию

en: Anonymous
ru: Гость

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: White
ru: Белый

en: Video
ru: Видео

en: Document
ru: Документ

en: Documents
ru: Документы

en: Tabs
ru: Вкладки

en: Select
ru: Выбрать

en: Audio file
ru: Аудио файл

en: Transparent
ru: Прозрачный

en: Offset
ru: Пропустить

en: Choose
ru: Выбрать

en: Image Browser
ru: Просмотрщик изображений

en: Main navigation
ru: Основная навигация

en: Simple Editor
ru: Простой редактор

en: Light
ru: Светлая

en: Primary
ru: Первичный

en: Video file
ru: Видео файл

en: Videos
ru: Видео

en: Upload Video
ru: Закачать Video

en: Secondary
ru: Вторичный

en: Media Browser
ru: Медиабраузер

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: Status messages
ru: Системные сообщения

en: Main page content
ru: Содержимое страницы

en: Dark
ru: Темный

en: Footer menu
ru: Меню в подвале

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: Forgot your password?
ru: Забыли свой пароль?

en: Media Image
ru: Изображение медиа

en: Site branding
ru: Брендинг сайта

en: Site header
ru: Шапка сайта

en: Manually entered paths should start with /, ? or #.
ru: Вручную введённые пути должны начинаться с /, ? или #.

en: Start typing the title of a piece of content to select it. You can also enter an internal path such as %add-node or an external URL such as %url. Enter %front to link to the front page.
ru: Начните вводить заголовок содержимого для его выбора. Вы так же можете указать внутренний адрес %add-node или внешний URL %url. Укажите %front для ссылки на главную страницу.

en: Primary admin actions
ru: Основные действия администратора

en: Entity Browser
ru: Браузер сущностей

en: Select entities
ru: Выбрать сущности
