Seeds - Drupal Starter Kit (8.x-7.3) - en to da translation catalogue (40 entries)

en: Home
da: Hjem

en: File
da: Fil

en: Search
da: Søg

en: Reset
da: Gendan

en: Image
da: Billede

en: Help
da: Hjælp

en: Insert
da: Indsæt

en: Audio
da: Lyd

en: Page title
da: Sidetitel

en: Desc
da: Faldende

en: Anonymous
da: Anonym

en: Sort by
da: Sortér efter

en: White
da: Hvid

en: Document
da: Dokument

en: Documents
da: Dokumenter

en: Tabs
da: Faner

en: Select
da: Vælg

en: Audio file
da: Lydfil

en: Transparent
da: Gennemsigtig

en: Offset
da: Forskydning

en: Choose
da: Vælg

en: Image Browser
da: Billedvælger

en: Main navigation
da: Primær navigation

en: Light
da: Lyst

en: Primary
da: Primær

en: Video file
da: Videofil

en: Videos
da: Videoer

en: Secondary
da: Sekundær

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Link to
da: Link til

en: Status messages
da: Statusmeddelelser

en: Main page content
da: Primært sideindhold

en: Dark
da: Mørkt

en: Footer menu
da: Footer-menu

en: Asc
da: Stigende

en: Forgot your password?
da: Glemt din adgangskode?

en: Site header
da: Sidehovede

en: Manually entered paths should start with /, ? or #.
da: Manuelt indtastede stier skal starte med /, ? eller #.

en: Primary admin actions
da: Primære administratorhandlinger
