Seeds - Drupal Starter Kit (8.x-7.0) - en to fa translation catalogue (33 entries)

en: Home
fa: خانه

en: File
fa: فایل

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Image
fa: تصویر

en: Help
fa: راهنما

en: Audio
fa: صوتی

en: Upload
fa: بارگذاری

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Desc
fa: نزولی

en: Anonymous
fa: ناشناس

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: White
fa: سفید

en: Video
fa: ویدیو

en: Document
fa: سند

en: Documents
fa: اسناد

en: Tabs
fa: زبانه‌ها

en: Select
fa: انتخاب

en: Audio file
fa: فایل صوتی

en: Offset
fa: جابجایی

en: Main navigation
fa: منوی اصلی

en: Light
fa: روشن

en: Primary
fa: اصلی

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Status messages
fa: پیام‌های وضعیت

en: Main page content
fa: محتوای صفحه اصلی

en: Dark
fa: تاریک

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: Forgot your password?
fa: گذرواژه خود را فراموش کرده‌اید؟

en: Site branding
fa: برند سایت

en: Primary admin actions
fa: اقدامات مدیریتی پایه
