Seeds - Drupal Starter Kit (8.x-7.3) - en to tr translation catalogue (36 entries)

en: Home
tr: Anasayfa

en: File
tr: Dosya

en: Search
tr: Ara

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Image
tr: Resim

en: Help
tr: Yardım

en: Insert
tr: Ekle

en: Audio
tr: Ses

en: Upload
tr: Yükle

en: Page title
tr: Sayfa başlığı

en: Desc
tr: Azalan

en: Anonymous
tr: Adsız

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: White
tr: Beyaz

en: Document
tr: Belge

en: Documents
tr: Belgeler

en: Tabs
tr: Sekmeler

en: Select
tr: Seç

en: Audio file
tr: Ses dosyası

en: Transparent
tr: Şeffaf

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Main navigation
tr: Ana gezinti menüsü

en: Primary
tr: Birincil

en: Video file
tr: Video dosyası

en: Secondary
tr: İkincil

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Status messages
tr: Durum mesajları

en: Main page content
tr: Ana sayfa içeriği

en: Footer menu
tr: Alt bilgi menüsü

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: Media Image
tr: Medya Resmi

en: Site branding
tr: Site markası

en: Site header
tr: Site Başlığı

en: Primary admin actions
tr: Birincil yönetici eylemleri
