Seeds Coat (3.0.2) - en to de translation catalogue (43 entries)

en: Home
de: Startseite

en: Content
de: Inhalt

en: Help
de: Hilfe

en: Background Color
de: Hintergrundfarbe

en: Page title
de: Seitentitel

en: Breadcrumb
de: Pfadnavigation

en: Width
de: Breite

en: Height
de: Höhe

en: White
de: Weiß

en: Error message
de: Fehlermeldung

en: Main navigation
de: Hauptnavigation

en: Warning message
de: Warnmeldung

en: Primary tabs
de: Primäre Reiter

en: Secondary tabs
de: Sekundäre Reiter

en: Light
de: Hell

en: Primary
de: Primär

en: Secondary
de: Zweites

en: Page top
de: Seitenanfang

en: Page bottom
de: Fußzeile

en: Status messages
de: Status-Nachrichten

en: Sidebar first
de: Erste Seitenleiste

en: Main page content
de: Hauptinhalt der Seite

en: Status message
de: Statusmeldung

en: Highlighted
de: Hervorgehoben

en: Sidebar second
de: Zweite Seitenleiste

en: Dark
de: Dunkel

en: Footer menu
de: Footer-Menü

en: Footer first
de: Fußzeile 1

en: Footer second
de: Fußzeile 2

en: Footer third
de: Fußzeile 3

en: Login Form
de: Anmeldeformular

en: Forgot your password?
de: Passwort vergessen?

en: Footer fourth
de: Fußzeile 4

en: Informative message
de: Informative Nachricht

en: Site branding
de: Branding der Website

en: Site header
de: Kopfzeile der Website

en: Featured top
de: Hervorgehoben oben

en: Featured bottom first
de: Hervorgehoben unten 1

en: Featured bottom second
de: Hervorgehoben unten 2

en: Featured bottom third
de: Hervorgehoben unten 3

en: Footer fifth
de: Fußzeile 5

en: Primary admin actions
de: Primäre Verwaltungsaktionen

en: SASS starter kit for a Bootstrap Barrio SubTheme.
de: SASS-Starterkit für ein Bootstrap Barrio-Subtheme.
