Seeds Coat (8.x-1.11) - en to tr translation catalogue (34 entries)

en: Home
tr: Anasayfa

en: Content
tr: İçerik

en: Help
tr: Yardım

en: Background Color
tr: Arkaplan Rengi

en: Page title
tr: Sayfa başlığı

en: Breadcrumb
tr: Sayfa yolu

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: White
tr: Beyaz

en: Tabs
tr: Sekmeler

en: Transparent
tr: Şeffaf

en: Main navigation
tr: Ana gezinti menüsü

en: Primary
tr: Birincil

en: Secondary
tr: İkincil

en: Page top
tr: Sayfa başı

en: Page bottom
tr: Sayfanın altı

en: Status messages
tr: Durum mesajları

en: Sidebar first
tr: Birinci kenar çubuğu

en: Main page content
tr: Ana sayfa içeriği

en: Highlighted
tr: Vurgulanmış

en: Sidebar second
tr: İkinci sütun

en: Footer menu
tr: Alt bilgi menüsü

en: Footer first
tr: Birinci alt bilgi

en: Footer second
tr: İkinci alt bilgi

en: Footer third
tr: Üçüncü alt bilgi

en: Footer fourth
tr: Dördüncü alt bilgi

en: Site branding
tr: Site markası

en: Site header
tr: Site Başlığı

en: Featured top
tr: Öne çıkarılmış üst

en: Featured bottom first
tr: 1. öne çıkarılmış alt

en: Featured bottom second
tr: 2. öne çıkarılmış alt

en: Featured bottom third
tr: 3. öne çıkarılmış alt

en: Footer fifth
tr: 5. alt bilgi

en: Primary admin actions
tr: Birincil yönetici eylemleri
