Seeds Layouts (2.0.1) - en to fr translation catalogue (25 entries)

en: Remove
fr: Retirer

en: Size
fr: Taille

en: Weight
fr: Poids

en: Settings
fr: Paramètres

en: Import
fr: Importer

en: Label
fr: Libellé

en: Background Image
fr: Image d'arrière-plan

en: Advanced
fr: Avancé

en: Attributes
fr: Attributs

en: Class
fr: Classe

en: Image URL
fr: URL de l'image

en: Add Field
fr: Ajouter un champ

en: Custom Fields
fr: Champs personnalisés

en: Middle
fr: Milieu

en: Left
fr: Gauche

en: Right
fr: Droit

en: Reverse
fr: Inversé

en: Select
fr: Sélectionner

en: Blocks
fr: Blocs

en: Layouts
fr: Mises en page

en: Columns
fr: Colonnes

en: Checkbox
fr: Case à cocher

en: Desktop
fr: Ordinateur de bureau

en: Wrapper
fr: Enveloppe (wrapper)

en: Tablet
fr: Tablette
