Seeds Layouts (2.0.18) - en to pt translation catalogue (25 entries)

en: Remove
pt: Remover

en: unpublished
pt: não publicado

en: Size
pt: Tamanho

en: Weight
pt: Peso

en: Settings
pt: Definições

en: Import
pt: Importar

en: Label
pt: Etiqueta

en: Background Image
pt: Imagem de fundo

en: Section
pt: Secção

en: Image Path
pt: Caminho da imagem

en: Advanced
pt: Avançado

en: Attributes
pt: Atributos

en: Class
pt: Classe

en: Add Field
pt: Adicionar campo

en: Custom Fields
pt: Campos personalizados

en: Middle
pt: Meio

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: Full Width
pt: Largura Total

en: Reverse
pt: Inverso

en: Select
pt: Selecionar

en: Blocks
pt: Blocos

en: Columns
pt: Colunas

en: Checkbox
pt: A caixa de selecção

en: Wrapper
pt: Invólucro
