Seeds Layouts (2.0.7) - en to fa translation catalogue (21 entries)

en: Remove
fa: حذف

en: unpublished
fa: منتشر نشده

en: Size
fa: اندازه

en: Weight
fa: وزن

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Import
fa: ورود

en: Field
fa: فیلد

en: Label
fa: برچسب

en: Section
fa: بخش

en: Layout
fa: آرایش

en: Advanced
fa: پیشرفته

en: Attributes
fa: مشخصه‌ها

en: Class
fa: کلاس

en: Add Field
fa: افزودن فیلد

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Reverse
fa: معکوس

en: Select
fa: انتخاب

en: Blocks
fa: بلوک‌ها

en: Layouts
fa: آرایش‌ها

en: Columns
fa: ستون‌ها
