Seeds Page (1.0.5) - en to ru translation catalogue (41 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Body
ru: Содержимое

en: Submit
ru: Отправить

en: On
ru: Вкл

en: Tag
ru: Тег

en: Link
ru: Ссылка

en: Image
ru: Изображение

en: Container
ru: Контейнер

en: Background Color
ru: Цвет фона

en: Background Image
ru: Фоновое изображение

en: Small
ru: Маленький

en: Large
ru: Большой

en: Teaser
ru: Анонс

en: Text
ru: Текст

en: Layout
ru: Макет

en: Page
ru: Страница

en: Off
ru: Выкл

en: Heading
ru: Заголовок

en: Medium
ru: Средний

en: Mobile
ru: Мобильный

en: Class
ru: Класс

en: Banner
ru: Баннер

en: Slide
ru: Слайд

en: Video
ru: Видео

en: Carousel
ru: Карусель

en: Tabs
ru: Вкладки

en: Grid
ru: Сетка

en: Paragraph
ru: Параграф

en: About
ru: Информация

en: Bundles
ru: Наборы

en: Show Title
ru: Отображать заголовок

en: Primary
ru: Первичный

en: Secondary
ru: Вторичный

en: Card
ru: Карточка

en: Accordion
ru: Аккордеон

en: Desktop
ru: Десктоп

en: Modal
ru: Модальное окно

en: Paragraphs
ru: Параграфы

en: Tablet
ru: Планшет

en: Large (480×480)
ru: Большой (480×480)

en: Focal point
ru: Точка фокуса
