Seeds Page (1.0.3) - en to fa translation catalogue (25 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Submit
fa: ثبت

en: On
fa: روشن

en: Tag
fa: برچسب

en: Link
fa: پیوند

en: Image
fa: تصویر

en: Container
fa: نگهدارنده

en: Background Color
fa: رنگ پس زمینه

en: Small
fa: کوچک

en: Large
fa: بزرگ

en: Teaser
fa: خلاصه

en: Text
fa: متن

en: Layout
fa: آرایش

en: Page
fa: صفحه

en: Off
fa: خاموش

en: Heading
fa: عنوان

en: Medium
fa: متوسط

en: Class
fa: کلاس

en: Slide
fa: لغزیدن

en: Video
fa: ویدیو

en: Tabs
fa: زبانه‌ها

en: Grid
fa: شبکه

en: About
fa: درباره

en: Primary
fa: اصلی
