Seeds UI (1.0.3) - en to pl translation catalogue (43 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Content
pl: Zawartość

en: Go to previous page
pl: Przejdź do poprzedniej strony

en: Go to next page
pl: Przejdź do następnej strony

en: Help
pl: Pomoc

en: Background Color
pl: Kolor tła

en: Page title
pl: Tytuł strony

en: Page
pl: Strona

en: Breadcrumb
pl: Ścieżka nawigacyjna

en: Footer
pl: Stopka

en: Width
pl: Szerokość

en: Height
pl: Wysokość

en: By
pl: Przez

en: Next page
pl: Następna strona

en: Go to first page
pl: Przejdź do pierwszej strony

en: Go to last page
pl: Przejdź do ostatniej strony

en: Skip to main content
pl: Przejdź do treści

en: Main navigation
pl: Główna nawigacja

en: Primary tabs
pl: Zakładki podstawowe

en: Secondary tabs
pl: Zakładki dodatkowe

en: mobile
pl: mobilne

en: Pagination
pl: Stronicowanie

en: wide
pl: szerokie

en: Page top
pl: Góra strony

en: Page bottom
pl: Dół strony

en: Status messages
pl: Wiadomości statusu

en: Sidebar first
pl: Pierwsza kolumna boczna

en: Main page content
pl: Zawartość główna

en: Current page
pl: Bieżąca strona

en: Highlighted
pl: Wyróżnione

en: Sidebar second
pl: Druga kolumna boczna

en: Previous page
pl: Poprzednia strona

en: Footer menu
pl: Menu stopki

en: Login Form
pl: Formularz logowania

en: Forgot your password?
pl: Nie pamiętasz hasła?

en: Last page
pl: Ostatnia strona

en: Site branding
pl: Marka witryny

en: Site header
pl: Nagłówek strony

en: First page
pl: Pierwsza strona

en: narrow
pl: wąski

en: Primary admin actions
pl: Podstawowe akcje administratora

en: Go to page @key
pl: Idź do strony @key

en: Tabs display toggle
pl: Przełącz wyświetlanie zakładek
