Seeds UI (1.0.3) - en to pt translation catalogue (46 entries)

en: Home
pt: Início

en: Content
pt: Conteúdo

en: Go to previous page
pt: Ir para a página anterior

en: Go to next page
pt: Ir para a próxima página

en: Help
pt: Ajuda

en: Background Color
pt: Cor de fundo

en: Page title
pt: Título da página

en: Page
pt: Página

en: Breadcrumb
pt: Trilha de navegação

en: Footer
pt: Rodapé

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: By
pt: Por

en: Next page
pt: Próxima página

en: Go to first page
pt: Voltar para a primeira página

en: Go to last page
pt: Ir para a última página

en: Skip to main content
pt: Pular para o conteúdo principal

en: Main navigation
pt: Navegação principal

en: Primary tabs
pt: Abas primárias

en: Secondary tabs
pt: Abas secundárias

en: mobile
pt: móvel

en: Pagination
pt: Paginação

en: wide
pt: largo

en: Page top
pt: Topo da página

en: Page bottom
pt: Fim da página

en: Status messages
pt: Mensagens de status

en: Sidebar first
pt: Primeira barra lateral

en: Main page content
pt: Conteúdo da página principal

en: Current page
pt: Página atual

en: Highlighted
pt: Destacado

en: Sidebar second
pt: Segunda barra lateral

en: Previous page
pt: Página anterior

en: Footer menu
pt: Menu do rodapé

en: Forgot your password?
pt: Esqueceu sua senha?

en: Last page
pt: Última página

en: Site branding
pt: Definição de marca do site

en: Site header
pt: Cabeçalho do site

en: First page
pt: Primeira página

en: narrow
pt: estreito

en: Featured top
pt: Destaque no topo

en: Featured bottom first
pt: Primeiro destaque inferior

en: Featured bottom second
pt: Segundo destaque inferior

en: Featured bottom third
pt: Terceiro destaque inferior

en: Primary admin actions
pt: Ações primárias do administrador

en: Go to page @key
pt: Ir para página @key

en: Tabs display toggle
pt: Alternância de exibição de abas
