Seeds UI (1.0.4) - en to id translation catalogue (37 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Content
id: Konten

en: Go to previous page
id: Ke halaman sebelumnya

en: Go to next page
id: Ke halaman selanjutnya

en: Help
id: Bantuan

en: Page title
id: Judul halaman

en: Page
id: Halaman

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: By
id: Oleh

en: Next page
id: Halaman berikutnya

en: Go to first page
id: Pergi ke halaman pertama

en: Go to last page
id: Pergi ke halaman terakhir

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: Main navigation
id: Navigasi utama

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: mobile
id: mobil

en: wide
id: lebar

en: Footer bottom
id: Catatan kaki bawah

en: Page top
id: Halaman atas

en: Page bottom
id: Halaman bawah

en: Status messages
id: Pesan status

en: Sidebar first
id: Sidebar pertama

en: Main page content
id: Konten halaman utama

en: Current page
id: Halaman sekarang

en: Sidebar second
id: Sidebar kedua

en: Previous page
id: Halaman sebelumnya

en: Footer menu
id: Menu footer

en: Forgot your password?
id: Lupa kata sandi Anda?

en: Last page
id: Halaman terakhir

en: Site branding
id: Pencitraan situs

en: Site header
id: Kepala situs

en: First page
id: Halaman pertama

en: Primary admin actions
id: Aksi admin primer

en: Go to page @key
id: Buka halaman @key
