Seeds UI (1.0.4) - en to nl translation catalogue (44 entries)

en: Content
nl: Inhoud

en: Go to previous page
nl: Ga naar vorige pagina

en: Go to next page
nl: Ga naar volgende pagina

en: Background Color
nl: Achtergrondkleur

en: Page title
nl: Paginatitel

en: Page
nl: Pagina

en: Breadcrumb
nl: Kruimelpad

en: Footer
nl: Voet

en: Width
nl: Breedte

en: Height
nl: Hoogte

en: By
nl: Door

en: Next page
nl: Volgende pagina

en: Go to first page
nl: Ga naar eerste pagina

en: Go to last page
nl: Ga naar laatste pagina

en: Skip to main content
nl: Overslaan en naar de inhoud gaan

en: Main navigation
nl: Hoofdnavigatie

en: Primary tabs
nl: Primaire tabs

en: Secondary tabs
nl: Secundaire tabs

en: mobile
nl: mobiel

en: Pagination
nl: Paginering

en: wide
nl: breed

en: Page top
nl: Bovenkant pagina

en: Page bottom
nl: Onderkant pagina

en: Status messages
nl: Statusberichten

en: Sidebar first
nl: Eerste zijbalk

en: Main page content
nl: Primaire inhoud van de pagina

en: Current page
nl: Huidige pagina

en: Highlighted
nl: Geaccentueerd

en: Sidebar second
nl: Tweede zijbalk

en: Previous page
nl: Vorige pagina

en: Footer menu
nl: Footer-menu

en: Forgot your password?
nl: Wachtwoord vergeten?

en: Last page
nl: Laatste pagina

en: Site branding
nl: Branding van de website

en: Site header
nl: Site kop

en: First page
nl: Eerste pagina

en: narrow
nl: smal

en: Featured top
nl: Aanbevolen (boven)

en: Featured bottom first
nl: Aanbevolen (onder, eerste)

en: Featured bottom second
nl: Aanbevolen (onder, tweede)

en: Featured bottom third
nl: Aanbevolen (onder, derde)

en: Primary admin actions
nl: Primaire beheeracties

en: Go to page @key
nl: Ga naar pagina @key

en: Tabs display toggle
nl: Tabs-weergaveschakelaar
