Seeds UI (1.0.5) - en to fa translation catalogue (31 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Content
fa: محتوا

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Help
fa: راهنما

en: Background Color
fa: رنگ پس زمینه

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Page
fa: صفحه

en: Breadcrumb
fa: مسیر راهنما

en: Footer
fa: پاورقی

en: Width
fa: عرض

en: Height
fa: ارتفاع

en: By
fa: توسط

en: Next page
fa: صفحه بعد

en: Go to first page
fa: برو به صفحه اول

en: Go to last page
fa: برو به صفحه آخر

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Main navigation
fa: منوی اصلی

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: Status messages
fa: پیام‌های وضعیت

en: Sidebar first
fa: نوار کناری اول

en: Main page content
fa: محتوای صفحه اصلی

en: Current page
fa: صفحه جاری

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: Sidebar second
fa: نوار کناری دوم

en: Forgot your password?
fa: گذرواژه خود را فراموش کرده‌اید؟

en: Site branding
fa: برند سایت

en: Primary admin actions
fa: اقدامات مدیریتی پایه
