Seeds UI (1.0.6) - en to uk translation catalogue (48 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Content
uk: Вміст

en: Go to previous page
uk: На попередню сторінку

en: Go to next page
uk: До наступної сторінки

en: Help
uk: Довідка

en: Background Color
uk: Колір тла

en: Page title
uk: Заголовок сторінки

en: Page
uk: Сторінка

en: Breadcrumb
uk: Рядок навіґації

en: Footer
uk: Нижній колонтитул

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: By
uk: від

en: Next page
uk: Наступна сторінка

en: Go to first page
uk: До першої сторінки

en: Go to last page
uk: До останньої сторінки

en: Skip to main content
uk: Перейти до основного вмісту

en: Main navigation
uk: Основна навіґація

en: Primary tabs
uk: Основні вкладки

en: Secondary tabs
uk: Другорядні вкладки

en: Footer top
uk: Верх нижнього колонтитулу

en: mobile
uk: мобільний

en: Pagination
uk: Розбивка на сторінки

en: wide
uk: широкий

en: Footer bottom
uk: Низ нижнього колонтитулу

en: Page top
uk: Верх сторінки

en: Page bottom
uk: Низ сторінки

en: Status messages
uk: Повідомлення про стан

en: Sidebar first
uk: Перша бічна панель

en: Main page content
uk: Основний вміст сторінки

en: Current page
uk: Поточна сторінка

en: Highlighted
uk: Виділено

en: Sidebar second
uk: Друга бічна панель

en: Previous page
uk: Попередня сторінка

en: Footer menu
uk: Меню нижнього колонтитулу

en: Forgot your password?
uk: Забули пароль?

en: Last page
uk: Остання сторінка

en: Site branding
uk: Брендування сайту

en: Site header
uk: Верхній колонтитул сайту

en: First page
uk: Перша сторінка

en: narrow
uk: вузький

en: Featured top
uk: Додаткове вгорі

en: Featured bottom first
uk: Перше додаткове знизу

en: Featured bottom second
uk: Друге додаткове знизу

en: Featured bottom third
uk: Третє додаткове знизу

en: Primary admin actions
uk: Основні адміністративні дії

en: Go to page @key
uk: Перейти на сторінку @key

en: Tabs display toggle
uk: Перемикач відображення вкладок
