Seeds UI (1.0.7) - en to fr translation catalogue (42 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Content
fr: Contenu

en: Go to previous page
fr: Aller à la page précédente

en: Go to next page
fr: Aller à la page suivante

en: Help
fr: Aide

en: Background Color
fr: Couleur d'arrière-plan

en: Page title
fr: Titre de la page

en: Breadcrumb
fr: Fil d'Ariane

en: Footer
fr: Pied de page

en: Width
fr: Largeur

en: Height
fr: Hauteur

en: By
fr: Par

en: Next page
fr: Page suivante

en: Go to first page
fr: Aller à la première page

en: Go to last page
fr: Aller à la dernière page

en: Skip to main content
fr: Aller au contenu principal

en: Main navigation
fr: Navigation principale

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: Secondary tabs
fr: Onglets secondaires

en: Footer top
fr: Haut de pied de page

en: wide
fr: large

en: Footer bottom
fr: Bas de pied de page

en: Page top
fr: Haut de page

en: Page bottom
fr: Bas de page

en: Status messages
fr: Messages de statut

en: Sidebar first
fr: Première barre latérale

en: Main page content
fr: Contenu de la page principale

en: Current page
fr: Page courante

en: Highlighted
fr: Mis en évidence

en: Sidebar second
fr: Seconde barre latérale

en: Previous page
fr: Page précédente

en: Footer menu
fr: Menu Pied de page

en: Forgot your password?
fr: Vous avez perdu votre mot de passe ?

en: Last page
fr: Dernière page

en: Navbar
fr: Barre de navigation

en: Site branding
fr: Identité du site

en: Site header
fr: Entête du site

en: First page
fr: Première page

en: narrow
fr: étroit

en: Primary admin actions
fr: Actions d'administration principales

en: Go to page @key
fr: Aller à la page @key

en: Tabs display toggle
fr: Activer/désactiver l'affichage des onglets
