Seeds UI (1.0.8) - en to da translation catalogue (41 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Content
da: Indhold

en: Go to previous page
da: Gå til forrige side

en: Go to next page
da: Gå til næste side

en: Help
da: Hjælp

en: Background Color
da: Baggrundsfarve

en: Page title
da: Sidetitel

en: Page
da: Side

en: Breadcrumb
da: Brødkrumme

en: Footer
da: Sidefod

en: Width
da: Bredde

en: Height
da: Højde

en: By
da: Af

en: Next page
da: Næste side

en: Go to first page
da: Gå til første side

en: Go to last page
da: Gå til sidste side

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Main navigation
da: Primær navigation

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: mobile
da: mobil

en: Pagination
da: Sideinddeling

en: wide
da: bred

en: Page top
da: Sidehovede

en: Page bottom
da: Sidefod

en: Status messages
da: Statusmeddelelser

en: Sidebar first
da: Første sidebar

en: Main page content
da: Primært sideindhold

en: Current page
da: Nuværende side

en: Highlighted
da: Fremhævet

en: Sidebar second
da: Anden sidebar

en: Previous page
da: Forrige side

en: Footer menu
da: Footer-menu

en: Forgot your password?
da: Glemt din adgangskode?

en: Last page
da: Sidste side

en: Site header
da: Sidehovede

en: First page
da: Første side

en: narrow
da: smal

en: Primary admin actions
da: Primære administratorhandlinger

en: Go to page @key
da: Gå til side @key

en: Tabs display toggle
da: Omskifter til faneblade
