Seeds Widgets (1.0.5) - en to id translation catalogue (13 entries)

en: Title
id: Judul

en: Body
id: Isi

en: Remove
id: Hapus

en: Link
id: Tautan

en: Image
id: Gambar

en: Add
id: Tambah

en: Teaser
id: Ringkasan

en: Text
id: Teks

en: Files
id: Berkas

en: Block
id: Blok

en: About
id: Tentang

en: Card
id: Kartu

en: Use local images for reusable media.
id: Gunakan gambar lokal untuk media yang dapat digunakan kembali.
