Seeds Widgets (1.0.5) - en to fa translation catalogue (14 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Remove
fa: حذف

en: Link
fa: واصلی

en: Image
fa: تصویر

en: Add
fa: افزودن

en: Teaser
fa: خلاصه

en: Text
fa: متن

en: Files
fa: فایل‌ها‌

en: Block
fa: قالبک

en: Media
fa: رسانه

en: Tab
fa: زبانه

en: Paragraph
fa: فقره

en: About
fa: درباره
