Seeds Widgets (2.0.2) - en to de translation catalogue (21 entries)

en: Remove
de: Entfernen

en: Default
de: Standard

en: Add
de: Hinzufügen

en: Carousel
de: Karussell

en: Grid
de: Raster

en: Timeline
de: Zeitleiste

en: Paragraph
de: Seitenabschnitt

en: About
de: Über

en: Vertical Tabs
de: Vertikale Reiter

en: Accordion
de: Akkordeon

en: Tab: @title
de: Reiter: @title

en: Statistic
de: Statistik

en: Statistic settings
de: Statistikeinstellungen

en: Widget Type
de: Steuerelementtyp

en: Horizontal Tabs
de: Horizontale Reiter

en: Grid Settings
de: Rastereinstellungen

en: Paragraphs
de: Seitenabschnitte

en: Modal Title
de: Modal-Titel

en: Admin Title
de: Administrativer Titel

en: Modal Settings
de: Modal Einstellungen

en: Modal title: @title
de: Modaltitel: @title
