Seeds Widgets (2.0.2) - en to pt translation catalogue (17 entries)

en: Remove
pt: Remover

en: Default
pt: Padrão

en: Add
pt: Adicionar

en: Block
pt: Bloco

en: Tab
pt: Aba

en: Carousel
pt: Carrossel

en: Grid
pt: Grade

en: Timeline
pt: Linha do tempo

en: Paragraph
pt: Parágrafo

en: About
pt: Sobre

en: Accordion
pt: Acordeão

en: Tab: @title
pt: Aba: @title

en: Statistic
pt: Estatística

en: Statistic settings
pt: Configurações de estatísticas

en: Widget Type
pt: Tipo de Widget

en: Paragraphs
pt: Parágrafos

en: Modal Title
pt: Título da Modal
