Seeds Widgets (2.0.4) - en to id translation catalogue (8 entries)

en: Remove
id: Hapus

en: Default
id: Bawaan

en: Add
id: Tambah

en: Block
id: Blok

en: Grid
id: Kotakan

en: Timeline
id: Garis waktu

en: About
id: Tentang

en: Vertical Tabs
id: Tabulasi vertikal
